SERVİS TAŞIMACILIK SEKTÖRÜNDE KÖKLÜ DEĞİŞİKLİK

25.10.2017 Tarih ve 30221 Sayılı Resmi Gazete ile yayımlanan “Okul Servis Araçları Yönetmeliği” İlgi yönetmeliğin 9. Maddesi, 1.fıkrasının “f” bendinde, Okul servislerinde çalışan şoförlerin mesleki yeterlilik belgesine sahip olması zorunluluğu hükme bağlanmıştır.

f) 21/9/2006 tarihli ve 5544 sayılı Meslekî Yeterlilik Kurumu Kanunu çerçevesinde alınan mesleki yeterlilik belgesine sahip olmak

Söz konusu zorunluluk kapsamında Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından sınav ve belgelendirme yapmaya yetkili kılınmış Özgül Belgelendirme, Servis Araç Şoförlüğü Ulusal Yeterliliği’ ne ilişkin Türk Akreditasyon kurumu’ nun AB-0268-P akreditasyon numarası ile belgelendirme yapmaktadır.

KİMLER MESLEKİ YETERLİLİK BELGESİ ALACAK?

Okul Servis aracı kullanan tüm şoförlerimizin Mesleki Yeterlilik Belgesi alması şarttır.

Servis Şoförüyüm. Mesleki Yeterlilik Belgesi almak için ne yapmalıyım?

Öncelikli olarak belgelendirme başvuru formunu doldurmalısınız. Başvuru formunu buradan indirebilirsiniz.

https://www.ozgulbelgelendirme.com/wp-content/uploads/2018/09/OZGUL-FR-17-Aday-Belgelendirme-Basvuru-Formu.pdf

Kullanım sözleşmesini bu linkten indirip doldurup her sayfasını ıslak imza ile imzalayıp tarafımız ulaştırmalısınız.

https://www.ozgulbelgelendirme.com/wp-content/uploads/2018/09/OZGUL-SZ-01-Belgelendirme-ve-Belgenin-Kullanimi-Sozlesmesi.pdf

Mesleki Yeterlilik belgesi almak için sınav ücreti olarak 700 TL (KDV Dahildir) ücreti isim bilginiz ve “MYK belgesi” açıklamanızla aşağıdaki şirket hesabımıza yatırınız. Belge basım ücreti : 150 TL (Sınav ücretinden ayrıca tahsil edilir)

Özgül Yazılım Eğitim Elektronik Tic Ltd Şti.

Garanti Bankası

TR84 0006 20001 2660 0006 2982 67

Başvuru Formunu

Başvuru Sözleşmesini

Ücret Dekontunu

SRC 2 Belgenizi

Adli Sicil Kaydınızı

Psikoteknik Test Raporunuzu

Doldurduğunuz başvuru formunu bastırıp imzaladıktan sonra tarayarak veya uygun şekilde tüm sayfaların fotoğrafını çekerek, kimliğinizin yalnızca ön yüzünün kopyası veya fotoğrafı ile ödeme dekontunuzu elektronik olarak info@ozgulbelgelendirme.com adresine veya 0532 322 0357 whatsapp hattına göndermelisiniz. Başvuru formunun aslını kaybetmeyiniz. Aslını sınavdan önce teslim etmeniz istenecektir.

Ödemenize dair faturanızı sınava girdiğinizde veya başvuru formunda verdiğiniz adrese posta yolu ile alabilirsiniz.

Servis Şoförleri Mesleki Yeterlilik belgesi için nasıl bir sınava giriliyor?

Mesleki Yeterlilik belgesi almak için Teorik (test usulü) ve performans sınavlarına alınacaksınız. Bu sınavlarda Servis Araç Şoförünün sahip olması gereken bilgi ve becerileriniz ölçülecektir.

Test sınavları tüm katılımcılar için ortak oturumda 80 dakika, Performans sınavları ise her aday için ayrı ayrı 40 dakika olarak düzenlenmektedir.

Sınavlardan başarılı olan adaylar bu belgeleri almaya hak kazanmış olacaklardır. Belgeniz en kısa sürede adresinize gönderilecektir. Sahip olacağınız belgenin e-devlet entegrasyonu olduğunu ve e-devlet üzerinden de belgenizi görebileceksiniz.

Belge almaya hak kazanan adaylardan belge ücreti olarak 150 TL talep edilecektir. Bu ücret Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından tüm mesleklerde alınan belge basım ücretidir. Şirketimizin aldığı bir ücret değildir. MYK mevzuatı gereği şirketimizin tahsilatına aracılık ettiği bir ücrettir.

Servis Şoförlüğü Mesleki Yeterlilik Belgesi sınavına nerede girebileceğim?

Şirketimiz kendi sınav merkezlerinin yanı sıra sizlerin uygun şartlarda sınav yapabileceğimiz yerlere sahip olmanız durumunda yerinizde de sınav yapabilmektedir. Bulunduğunuz yerde sınav organizasyonu düzenlenebilmesi için en az 7 adayın olması gerekmektedir.

Şirketimiz tüm Türkiye il ve ilçelerinde sınav hizmeti vermektedir.

Sayfamızda cevabını bulamadığınız sorularınız için 0532 322 03 57 den arayarak bilgi alabilirsiniz.